5 Ocak 2017 Perşembe

KökTürükçe Laboratuvarı 𐱅𐰇𐰼𐰜∶𐰋𐰃𐱅𐰏∶𐰢𐰏𐰚∶𐰋𐰃

Karadeŋiz Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü olarak KökTürükçeyle ilgili ürettiğimiz yazılımlar aşağıdadır.

ÇALIŞMA YAPANLAR

Tuğrul Çavdar
Salih Topçu, Ötkür Perhat (ئۆتكۈر پەرھات), Muhammed Mehdi Uslu, Volkan Demir, Halil İbrahim Keçeci, Necmi Özçelik, Nevruz Alican Abak, İbrahim Taş, Mustafa Çayırlı, Ğalib Abdurrahim, Erdem İnal, Ayten Baysal, Neriman Oğulluk, İsmail Can Erkal, Savaş Demir, Mustafa Ağca, İklim Rabia Öğdüm

YAZILIMLAR

10 yorum:

 1. Saygıdeğer hocam, sizinle çalışmış ve Göktürkçe hakkında engin tecrübelerinzden faydalanmış bir öğrenciniz olmak onur verici. Böyle harika çalışmaların devamlı olmasını istiyor ve diliyorum. Bizim üzerimizdeki emeklerinize teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ğalibciğim, ben de seni tanıdığım için çok mutluyum. Sen bu alanda çalışma yaptırdığım ilk göz ağrımsın. Yunanistan'daki tüm Türk soydaşlarımıza selam ve sevgiler.

   Sil
 2. hocam mükemmel bi insansınız çalışmalarınız harika ....kitabınız yada yazılı şeyleriniz var mı ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İltifatıŋız için çok teşekkür éderim. Kitabım yok. Tüm bilgi birikimimi burada paylaşıyorum. Amacıŋız Göktürkçe öğrenmekse http://www.tamga.org/2015/04/gokturk-harflerini-kullanm-klavuzu.html adresinde hazırladığım maddelere bakabilirsiŋiz veya piyasada Göktürkçeyi doğru öğreten http://www.tamga.org/2017/05/turk-yazs-berkant-parlak.html adresindeki kitabı yazarından temin édebilirsiŋiz.

   Sil
  2. hocam her dakika internete girebilen biri değilim allahın adını verdim şu siteyi kitap haline getir alayım baş ucu haline getireyim :)

   Sil
  3. Ama siteye sürekli bilgi ve yayın ekliyorum. Kitabda bu mümkün değil, bastıŋız gitti; bir soŋraki basıma kadar bir şey ekleyemem ki.

   Sil